• A
 • B
 • C
 • Ç
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • İ
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • Ö
 • P
 • Q
 • R
 • S
 • Ş
 • T
 • U
 • Ü
 • V
 • W
 • X
 • Y
 • Z
 • MENU
  Ağaç ve Yan Ürünleri
  Akaryakıt Bayileri
  Alüminyum Doğrama Sanayi
  Anahtar ve Kilit
  Araç Takip Sistemleri
  Asansör İmalat Satış
  Av ve Balıkcılık
  Ayakkabı İmalat ve Satış
  Bal ve Arıcılık
  Berberler
  Bilgisayar Satış Servis
  Bisiklet ve Motorsiklet
  Branda ve Çadır
  Büro Makineleri ve Malz.
  Cafeler ve Çay Bahçeleri
  Cam ve Çerçeve
  Çanta ve Bavul
  Çatı ve Oluk İşleri
  Çeyiz ve Nakış
  Çicekciler
  Damla Sulama Sistemleri ve Ekipmanları
  Dayanıklı Tüketim Malları Bakım On.
  Dayanıklı Tüketim Malları Satış
  Demir Çelik İşleri
  Deri Kimyasalları
  Deri ve Deri Ürünleri
  Dershaneler ve Kurslar
  Diş Hekimleri
  Elektrik Malz.İmalat Satış
  Elektrik Motorları ve Bobinaj
  Elektronik Araçlar Bakım Onarım
  Elektronik Malzemeleri Satış
  Elektronik Otomasyon
  Emlak Alım Satım
  Endüstriyel Mutfak Ekipmanları
  Fırınlar ve Ekmek Fabrikaları
  Fiberglas İmalatı
  Fotoğraf Stüdyoları
  Fotokopi ve Ozalit Merkezi
  Garaj Kapıları ve Kepenk Sistemleri
  Gıda Toptancıları
  Gübre Sanayi
  Güneş Enerji Sistemleri
  Güvenlik Sistemleri
  Halı ve Kilim Satış
  Halı Yıkama ve Temizlik Hizmetleri
  Harfiyatcılar
  Harita ve Mühendislik İşleri
  Havalandırma ve İklimlendirme Sis.
  Hazır Beton
  Hırdavatcılar
  Hidrolik Sistemleri
  Hurdacılar
  Isıtma ve Soğutma Sistemleri
  İlaçlama Şirketleri
  İnşaat Malzemeleri İmalat Stş.
  İnşaat Müteahhitleri
  İnşaat Proje ve Müh. İşleri
  İnşaat Şirketleri
  İş Elbiseleri
  İş Makinaları
  İzolasyon Uygulama ve Malzemeleri
  Kasaplar
  Kırtasiye ve Kitapevleri
  Kuru Temizleme
  Kuruyemiş İmalat ve Satış
  Lokanta ve Restaurantlar
  Maden Sanayi
  Makina İmalat Sanayi
  Marketler ve Süpermarketler
  Matbaalar
  Mefruşat İmalat ve Satış
  Mermer Sanayi
  Mobilya Satış Mağazaları
  Mobilya Ürünleri ve İmalat San.
  Nakliyat Şirketleri
  Nalburlar
  Oteller ve Moteller
  Oto Aksesuar
  Oto Camcıları
  Oto Döşeme Atölyeleri
  Oto Egzos
  Oto Elektrik
  Oto Güvenlik Sistemleri
  Oto Hurdacılar
  Oto Kaporta ve Boya
  Oto Karesörcüler
  Oto Kiralama
  Oto Kurtarıcı ve Çekiciler
  Oto Lastik
  Oto Makas ve Şase
  Oto Motor Yenileme
  Oto Pompa ve Enjektör
  Oto Rot Balans
  Oto Yedek Parça
  Oto Yetkili Satıcı ve Galeriler
  Oto Yetkili Servis ve Tamirciler
  Oto Yıkama Yağlama
  Otobüs ve Seyahat Acentaları
  Otogaz Sistemleri ve Lpg
  Oyuncak Satış Mağz.
  Pastane ve Tatlı Salonları
  Pazarlama Şirketleri
  Plastik Doğrama ve PVC
  Reklam Ajansları
  Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler
  Sıhhi Tesisat ve Malz.
  Sigorta Şirketleri
  Soba İmalat Satış
  Sondaj ve Artezyen İşleri
  Spor Malzemeleri Satış
  Su Satıcı ve Dağıtıcıları
  Sürücü Kursları
  Süt ve Süt Ürünleri
  Şekerleme Çikolata ve Lokum
  Tabelacılar
  Taksi İşletmeleri
  Tarım Alet ve Makinaları
  Tarım ve Zirai İlaçlar
  Tavuk ve Kümes Ekipmanları
  Tavuk ve Yumurta Satışı
  Telekominikasyon Araçları ve Fatura Ödeme
  Terziler
  Tıbbi Araç ve Malzemeleri
  Torna ve Tevsiye Atölyeleri
  Tuz İmalat ve Satışı
  Tübgaz Bayileri
  Un Fabrikaları ve Un Satış
  Veteriner Hekimler
  Yangın Söndürme Cihazları
  Yem Fabrikaları ve Satıcıları
  Yeminli Mali Müşavirler
  Zahireciler
  Züccaciye
  DİĞER REHBER SİTELERİMİZ
  ONLINE SAYAÇ
  Aktif Ziyaretçi 1
  Bugün Tekil25
  Ayrıntı

  Bolu ticaret rehberi

  Akkaya Travertenleri

  Bolu, Mudurnu karayolunun güneyinde, Çepni köyü yolunun batısında bulunmaktadır. Bolu ve Batı Karadeniz Bölgesindeki tek örnek olan, yapılaşmaya uğramamış, doğal yapısını aynen koruyan nadir çevrelerden biri olan Akkaya Travertenleri, doğu-batı doğrultusunda 250 m. uzunlukta bir oluşum ve bu oluşumun 100 m. batısında 50 m. ölçülerinde yeni ve daha küçük bir başka oluşumdan meydana gelmektedir. Travertenlerin oluşumunu sağlayan su traverten üzerinde yer alan bir gölde toplanmakta ve oradan oluşum üzerine dağılmaktadır.


   


  Abant

  Bolu'nun 34 km Güney batısında Abant dağları üzerinde oluşmuş bir krater gölüdür.Göl çevresi zengin bitki örtüsüne sahiptir. Çam, köknar , kayın ağaçlarıyla kaplı göl ve çevresi yazın piknik, kamping ve dinlenme yeri, kışın kış sporlarının yapılabileceği bir yerdir.Nadir su bitkilerinden olan sarı ve beyaz nilüferler adeta gölün üzerini kaplamıştır. Yöre ormanları Geyikler için uygun yaşam ortamı olduğundan geyik üretme istasyonu tesis edilmiş ve tabi üretim çalışmaları sürdürülmektedir. Göl etrafında 2 adet lüks otel ve özel idareye bağlı Göl Gazinosu ile kendin pişir kendin ye şeklinde hizmet sunan tesisler mevcuttur. Faytonlar Abant'ın olmazsa olmaz taşıtlarıdır.Bahar günlerinde nal sesleri kuş seslerine karışırken faytonun içindekiler doğanın canlanışını keyifle seyrederler.la kaplı göl ve çevresi yazın piknik, kamping ve dinlenme yeri, kışın kış sporlarının yapılabileceği bir yerdir.

  Gölcük

  Bolu'nun 13 km güneyinde suni olarak yapılmış bir set gölüdür. 45000 m alana sahiptir.Çevresi de 1200 metredir. Seben - Kıbrıscık karayolu üzerinde çam ve köknar ormanlarıyla çevrili bir doğa harikasıdır. Adım başı akan buz gibi Kökez Suyu ile yazın gerek bölge halkı , gerekse çevre İllerden gelenlerin doldurduğu güzel bir dinlenme yeridir. Gölün kar altındaki görüntüsü ise muhteşemdir. Doğanın bembeyaz yorganıyla örtülü olan gölün hemen yanında Orman Bakanlığının misafirhanesi olan şirin bir yapı dikkati çeker.Ayrıca her mevsim açık olan bir Kır Gazinosu mevcuttur.

  Yedigöller

  Bolu'nun eşsiz güzel alanlarından birini oluşturan ve son yıllarda 550 hektarlık bir milli park alanı olarak da değerlendirilen bu yöre, Çele doruğunun 10 km. kadar kuzeydoğusunda yer alır. Engebeli sırtlar ve sık bir orman örtüsünün bulunduğu bu alanda birbirinden 100 m. farklı irtifalarda bulunan iki plato yer alır. Deniz seviyesinden 780 m. yükseklikteki birinci plato üzerinde heyelan sonucu oluşmuş üç göl bulunur. Bunların en büyüğü Büyük Göl olup alanı 22,5 dekardır. En derin yeri 15 m. dir. Bunun güneydoğusunda Derin Göl yer alır. Bu göl 20 m. lik akar kısmı ile Büyük Göl'e bağlıdır ve yüzölçümü 9,8 dekardır.

  Büyük Göl'ün kuzeyinde üçüncü göl yer alır. Diğer göllerin yer aldığı denizden 880 m. yükseklikteki ikinci katta yine heyelan sonucu oluşan dört göl daha yer almaktadır. Bunlardan en genişi Nazlı Göl olup buna Şelale Gölü de denir. Dipten sızan bol miktarda su gölün kuzeydoğusundan yüzeye çıkarak çağlayanları oluşturur. Alanı 16 dekardır. Aynı plato üzerinde Sazlı Göl ile iki küçük göl daha yer alır. Eşsiz bir piknik alanı olan yörede tabiat ışık renk orman ve göllerden oluşan güzel tablolar çizer. Yedigöller çeşitli ağaç türleri ile bir botanik alanı, alabalık ve çeşitli av hayvanları ile de avlanma sahası, eğlenmek ve dinlenmek için gelen turistleri hayran bırakan bir yöre olarak; yurt çapında ün yapmıştır.

   

  Sülük Gölü

  Gölün seviyesi ilkbaharda çok yükselir,yazın ise 7-8 m. alçalır ve ağaç gövdeleri meydana çıkar. Çok güzel ve büyüleyici bir manzarası vardır. Sülük Göl' de Abant alası, gökkuşağı ve kırmızı benekli alabalık bulunur. Yapılan incelemede gölün 1703 de oluştuğu uzmanlarca tespit edilmiştir. Göl civarı yöremizin en çok bitki ve ağaç türüne sahip olma özelliğini gösterir. Taşkestiden 18 km. uzaklıktadır. Sülük Gölü;Susuz Yaylası'nın eteğinde bir doğa harikasıdır. Gölün çevresinde çok değişik; hatta yalnız burada bulunduğu söylenen bitki türleri vardır. Göle özellikle yaz aylarında piknik yapmaya gelenler olur.

   
  Sünnet Gölü

  Göynük - Bolu yolunun 20. km.den  sağa döndükten sonra 4 km. sonra Sünnet Gölü'ne ulaşılır.Sünnet Gölü, 1020m yükseklikte 18-75 hektar büyüklüğündedir.  Sünnet Gölü, Erenler ve Kurudağ tepeleri arasındaki dar ve derin bir vadinin heyelanla tıkanması sonucu oluşmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 820 m. Alanı 18 hektardır. En derin yeri 22 metredir.Göl etrafında, karaçamlar, kızılcık, dağ nanesi kabalak yaprağı, dağ fındığı ve böğürtleni yetişmektedir. Konaklanabilecek modern tesislere sahiptir. Balık avlanabilir ve trekking yapılabilir.
  Çubuk Gölü

  Göynük Bolu yolunun 5. km. sinden sola döndükten  6 km. sonra Çubuk Gölüne ulaşılır. Çubuk Gölü, Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1150 m. Alanı 15 hektardır. En derin yeri 13 metreyi bulur.Doğal Çubuk gölü ve çevresi Piknik ve Kamping için oldukça idealdir. Doğal alttan kaynayan Gölümüz, Çevresinin ormanla Kaplı olması, orman yeşilliği ve tertemiz havası ile huzuru yaşayabileceğiniz muazzam bir tabiat harikasıdır. Çubuk gölümüzden İtibaren artık doğa ile tamamen iç içe olan keşfedilmemiş güzellikteki yaylalarımıza çıkılmakta ve 30 km'lik Yayla gezisi yapılabilmektedir.

  Kartalkaya

  Köroğlu dağları üzerinde yer alan Kartalkaya kayak merkezi, Uludağ'ın en ciddi rakibi. Merkez, Alp kayağı, kayaklı koşu ve tur kayağı için uygun koşullara sahip.

  İklim

  Kayak alanı 1850 - 2200 m. yükseklikte yer alıyor. Yöre, yarı ılıman bir iklime sahip. Kayak merkezi ve çevresi ormanla kaplı. 20 Aralık ile 20 Mart arasında kayak için en uygun dönemin yaşandığı Kartalkaya'da, normal şartlarda üç metre kar yağışı görülüyor.

  Ulaşım

  Kayak merkezi, Ankara karayoluna 28 km. uzaklıkta bulunuyor. Esenboğa Havaalanı ile Bolu arası, karayolu ile 220 km., İstanbul Atatürk Havaalanı ile Bolu arası ise karayolu ile 275 km. Bu mesafe, özel araç veya otobüsle 45 dakika sürüyor.

  Mekanik
  Tesisler 2 telesiyej, 9 telesiki ve 3 adet baby-lift bulunuyor

    Powered By BestMaster® Versiyon 1.0 Bu Sitenin Tüm Hakları Kent Bilgi İşlem'e Aittir